| Brand Name: | RF Shielding Room |
| Model Number: | 5 |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Product Name | RF Shielding Room |
| Testing Standard | Complies With MIL-STD-285 And IEEE 299 |
| Lighting | LED Lighting |
| Type | RC Filter |
| Nominal Center Frequency | 50Hz |
| Power Supply | Single Phase, Three Phase Or DC |
| Power Supply Option | Optional Filtered Power Entry Panel |
| Port | Shanghai |
| Frequency Range | 10 KHz To 18 GHz |
| Panel | 2mm/3mm Steel Panel |