| Brand Name: | RF Shielding Room |
| Model Number: | 5 |
| Product Name | RF Shielding Room |
|---|---|
| Type | RC Filter |
| Frequency Range | 10 KHz to 18 GHz |
| Stopband Attenuation | 100dB |
| Shielding Effectiveness | Up to 100 dB |
| Testing Standard | Complies with MIL-STD-285 and IEEE 299 |
| Testing Service | Testing Service Available |
| Power Supply | Optional Filtered Power Entry Panel |
| Port | Shanghai |
| Color | Customizable |